Nieuws

Terug naar Nieuws

Havenkwartier in beeld – aflevering 2

Onze wijkbewoner Ron van der Zwan verplaatst zich elke week al fotograferend door onze wijk. Vanaf nu vindt u op de BOH-website geregeld een vignet van zijn hand, bestaande uit een foto met kort tekst. Voorlopig nog als berichten. We hopen deze rubriek snel een eigen websitepagina te geven.

Het Van Sint Aldegondeplein. Vernoemd naar de vermoedelijke schrijver van het Wilhelmus en centraal gelegen in het Geuzenkwartier. Heden ten dage wordt het plein omzoomd door woonhuizen, maar dat was in het verleden wel anders.

Op elke straathoek zat wel een winkel, zoals een bakker, groenteboer, kapper, ijswinkel, kruidenier en nog veel meer. Er stond een transformatorhuisje waarop een doel was getekend en aan de andere kant fungeerden een lantaarnpaal en een jas als doelpalen. Van de achter dat doel gesitueerde winkel van de schoenmaker Jol is menige ruit gesneuveld.