Duurzaamheid
Terug naar DuurzaamheidUpdate zero-emissiezone / milieuzone / havenvisie
Kort verslag namens onze voorzitter:
Even een update van een dagje stadhuis. Eerst ’s morgens ingesproken bij de commissievergadering leefomgeving. Daar heb ik benadrukt dat wij als bewonersorganisatie door de gemeente niet op de hoogte worden gehouden over de plannen voor een zero-emissiezone langs de kust. Verteld dat wij voor onze informatie afhankelijk zijn van de BSH en contacten met enkele raadsleden. Pas woensdagavond gaat de wethouder antwoorden, Daarna kunnen insprekers nog vragen stellen.
’s Middags sprak ik samen met Gerrit de Ruiter van de BSH met de projectleider van de havenvisie, de wethouder Scheveningen en de directeur Dienst Stadsontwikkeling over de havenvisie. Hier brachten wij ons standpunt naar voren dat de havenvisie geen gedragen stuk is van de ondernemers, bewoners en gemeente, maar uitsluitend van de gemeente zelf. Tot stand gekomen in het kader van de omgevingsvisie van de gemeente. Daarbij wordt wel overleg gevoerd met diverse partijen, waarvan de conclusies zoveel mogelijk worden verwerkt.
Maar wij vinden het belangrijk dat echt wordt samengewerkt met de Scheveningse ondernemers en bewoners. Zodat er misschien een breder draagvlak kan zijn, voordat de havenvisie het aan de raad wordt aangeboden. Er is nu afgesproken dat ik samen met de BSH en de projectleider wekelijks kort overleg over de voortgang.
Met hartelijke groet,
Coen de Jong